Breadcrumbs

Pagrindinis Pranešimai visuomenei Privalomojo draudimo dokumentų su savimi turėti nebereikia
Privalomojo draudimo dokumentų su savimi turėti nebereikia
Privalomojo draudimo dokumentų su savimi turėti nebereikia

Nuo š. m. liepos 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimams, vairuotojams, vairuojantiems Lietuvoje įregistruotas transporto priemones, nėra privaloma su savimi turėti transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimo bei privalomosios techninės apžiūros dokumento. Taip pat nėra privaloma turėti ir vairuotojo pažymėjimą, jeigu transporto priemonės vairuotojui Lietuvos Respublikoje išduotas pažymėjimas galioja ir jeigu jis pateikia savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jei transporto priemonės vairuotojas vairuoja jam nuosavybės teise priklausančią Lietuvoje įregistruotą transporto priemonę, jam su savimi neprivaloma turėti ir transporto priemonės registravimo dokumento. Taigi, nuo šiol vairuojant savo transporto priemonę, užtenka turėti tik galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Pagal pateiktą asmens dokumentą nustatę vairuotojo tapatybę, pareigūnai visą reikiamą informaciją gauna elektroniniu būdu iš Transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomojo draudimo duomenų bazės, Centralizuotos techninės apžiūros duomenų bazės, Kelių transporto priemonių registro ir Kelių transporto priemonių vairuotojų registro.

Svarbu: šio įstatymo pakeitimai galioja tik mūsų šalies teritorijoje, todėl, vykstant už jos ribų, visus minėtus dokumentus turėti būtina. Užsienio pareigūnai gali paprašyti pateikti patikrinimui bet kurį dokumentą: vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos dokumentą, transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimą ar techninės apžiūros kortelę.

Vykstant į Europos ekonominės erdvės valstybėms nepriklausančias šalis, tokias kaip Baltarusija, Ukraina ar Rusija, vairuotojai privalo turėti tarptautinį transporto priemonės draudimo liudijimą – žaliąją kortelę (ją, draudėjo pageidavimu, išduoda draudimo bendrovės). Europos ekonominės erdvės valstybėse galioja transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimas, todėl užtenka turėti tik jį.

Dėmesio: įvykus eismo įvykiui, kai pildoma eismo įvykio deklaracija, eismo įvykio dalyviai turi nurodyti savo draudimo bendrovę bei jos išduoto draudimo dokumento numerį. Jei privalomojo draudimo dokumentų neturite, jų duomenis galite rasti mūsų tinklapyje čia.

Patariame: telefone ar kitame išmaniajame įrenginyje turėkite nufotografuotą Jūsų transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimą, privalomosios techninės apžiūros kortelę, vairuotojo pažymėjimą bei transporto priemonės registravimo dokumentą. Tai Jums gali padėti operatyviai bei tiksliai pateikti duomenis apie savo turimus dokumentus pildant eismo įvykio deklaraciją ar kai to prireiks dėl kitų priežasčių.