Breadcrumbs

Pagrindinis Pranešimai visuomenei „Vizija– NULIS“ – kas tai?
„Vizija– NULIS“ – kas tai?
„Vizija– NULIS“ – kas tai?

Nauja Lietuvos saugaus eismo strategija – „Iki 2030 m. žūtis automobiliuose sumažinti perpus, o iki 2050-ųjų – iki nulio“. Šios strategijos prioritetai – saugesnė eismo dalyvių elgsena, saugesni keliai ir gatvės, saugesnės transporto priemonės ir efektyvesnė pagalba po eismo įvykių.

Pagal šią strategiją į eismo saugos gerinimo priemones iki 2020 m. planuojama investuoti apie 40 mln. eurų. Vėliau investicijos turėtų siekti po keliasdešimt milijonų eurų kiekvienais metais.

„Vizija – NULIS“ numato valstybės ir visuomenės moralinius įsipareigojimus ir siekius, kad nė vienas žmogus nebūtų sužalotas ar nežūtų keliuose. “Vizijos - NULIS” esmė - visapusiškas saugumas.

Siekiant pritraukti įvairių visuomenės grupių bei įstaigų dėmesį į šią strategiją, šių metų birželio 27 d. M. Mažvydo bibliotekoje vyko Susisiekimo ministerijos inicijuotos kūrybinės dirbtuvės „Vizija 0“, kurių metu buvo aptartas saugaus eismo strategijos iki 2030 m. projektas bei leistasi į naujų inovatyvių saugaus eismo priemonių paieškas. Šiose kūrybinėse dirbtuvėse kartu su valstybės institucijomis, įstaigomis ir kitais socialiniais partneriais dalyvavo ir Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuras. Aptarta, kad mažinant aukų skaičių keliuose svarbus visų suinteresuotų institucijų bei nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas, siekiant bendro tikslo – eismo saugumo šalies keliuose ir gatvėse. Kuo daugiau įvairių organizacijų įsitrauks į saugaus eismo problemų sprendimą, tuo tikimybė atrasti naujų pažangių bei efektyvių priemonių šioje srityje didės.