Breadcrumbs

Pagrindinis Pranešimai visuomenei Žaliųjų kortelių galiojimas Baltarusijos ir Rusijos teritorijoje
Žaliųjų kortelių galiojimas Baltarusijos ir Rusijos teritorijoje
Žaliųjų kortelių galiojimas Baltarusijos ir Rusijos teritorijoje: nuo 2023 m. birželio 1 d. nebelieka šiose valstybėse galiojančių žaliųjų kortelių

Š. m. gegužės mėn. Europos ekonominės erdvės (toliau – EEE) valstybėms nutraukus su privalomuoju draudimu susijusias sutartis su Rusija ir Baltarusija, įsigaliojo pereinamasis laikotarpis, kuris baigsis 2023 m. gegužės 31 d. Tai reiškia, kad nuo 2023 m. birželio 1 d. Rusija ir Baltarusija iš valstybių sąrašo, kuris nurodytas žalioje kortelėje, bus be išlygų išbrauktos.

Pereinamojo laikotarpio metu EEE valstybių draudimo įmonės raginamos nebeišduoti žaliųjų kortelių, galiojančių Baltarusijos ir Rusijos teritorijose ir taip užtikrinti, kad iki  2023 m. birželio 1 d. tokių dokumentų nebeliks. Jei vis tik atsitiks taip, kad tokia žalioji kortelė su ilgesniu galiojimo laikotarpiu bus išduota, nuo 2023 birželio 1 d. šis dokumentas nebus laikomas galiojančiu Rusijos ir Baltarusijos teritorijoje, taip pat pagal tokią žaliąją kortelę garantijos nebus prisiimamos.

Nepaisant to, Rusija ir Baltarusija lieka žaliosios kortelės sistemos valstybių sąraše ir šią sistemą koordinuojančios institucijos, Biurų tarybos (Council of Bureaux), nare. Tai reiškia, kad Rusijos ir Baltarusijos nacionaliniai draudikų biurai ir toliau turės laikytis įsipareigojimų pagal standartines veiklos procedūras.

Svarbu žinoti, kad Lietuvoje registruotų transporto priemonių valdytojai, norėdami įvažiuoti į Rusijos ar Baltarusijos teritoriją, pasienyje turės įsigyti ten galiojantį draudimo dokumentą. Taip pat ir Baltarusijoje ar Rusijoje registruotų transporto priemonių valdytojai, norėdami įvažiuoti į Lietuvą ar bet kurią kitą EEE valstybę, turės įsigyti čia galiojantį  pasienio draudimą.