Breadcrumbs

Pagrindinis Pranešimai visuomenei Žaliųjų kortelių galiojimas Baltarusijos ir Rusijos teritorijoje
Žaliųjų kortelių galiojimas Baltarusijos ir Rusijos teritorijoje
Žaliųjų kortelių galiojimas Baltarusijos ir Rusijos teritorijoje: nuo 2023 m. birželio 1 d. nebelieka šiose valstybėse galiojančių žaliųjų kortelių

Žaliųjų kortelių galiojimas Baltarusijos ir Rusijos teritorijoje: nuo 2023 m. birželio 1 d. nebelieka šiose valstybėse galiojančių lietuviškų žaliųjų kortelių

Nuo 2023 m. birželio 1 d., nutrūkus atitinkamoms sutartims su Rusija ir Baltarusija, mūsų šalies draudikų išduotos žaliosios kortelės nebebus laikomos galiojančiomis Rusijos ir Baltarusijos teritorijoje, o Lietuvoje nebegalios Rusijos bei Baltarusijos draudimo bendrovių išduotos žaliosios kortelės.

Kadangi minimalus žaliųjų kortelių galiojimo terminas yra 15 d., nuo gegužės vidurio nebebus galima įsigyti lietuviškų žaliųjų kortelių, galiojančių Rusijos ir Baltarusijos teritorijoje.

Svarbu žinoti, kad šie sprendimai neužkerta kelio transporto priemonėmis vykti į Baltarusiją ar Rusiją, o taip pat ir Rusijoje ar Baltarusijoje registruotomis transporto priemonėmis atvykti į Lietuvą. Išvykstantiems į Rusiją, pasienyje reikės įsigyti šioje šalyje galiojantį vietinį civilinės atsakomybės draudimą (draudimo dokumentų pardavimo vietos veiks 24 val. per parą 500 m. spinduliu nuo pasienio kontrolės punktų), o į Baltarusiją – sudaryti pasienio draudimo sutartį arba įsigyti šioje šalyje galiojantį vietinį civilinės atsakomybės draudimą (draudimo dokumentų platinimo vietas bus galima rasti kiekviename pasienio kontrolės punkte). Atvykstantiems iš Rusijos ar Baltarusijos į Lietuvą, pagrindiniuose transporto priemonių pasienio kontrolės punktuose bus galima įsigyti lietuvišką pasienio draudimo liudijimą, galiojantį visose Europos ekonominės erdvės valstybėse ir Šveicarijoje.