Dar neapsidraudusiems

Lietuvoje naudojamos transporto priemonės privalo būti apdraustos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu tol, kol yra įregistruotos.

Valstybės įmonės „REGITRA“ 2023 m. birželio 1 d. duomenimis, Lietuvoje yra įregistruota daugiau nei 2,18 mln. transporto priemonių. Iš jų, privalomuoju transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimu draudžiama 1,98 mln. – tai yra net 18% VĮ „Regitra“ įregistruotų transporto priemonių nėra apdraustos privalomuoju draudimu.

Tęsinys po grafiku

Svarbu: nustačius, kad transporto priemonės valdytojų civilinė atsakomybė neapdrausta privalomuoju draudimu, sustabdomas jos leidimas dalyvauti viešajame eisme. Draudimo dalyvauti viešajame eisme metu tokių transporto priemonių valstybinio registracijos numerio ženklai laikomi negaliojančiais.

Jei kurį laiką (ilgiau kaip mėnesį) ketinate nenaudoti transporto priemonės (pavyzdžiui, motociklu nevažinėti šaltuoju metų laiku), galite kreiptis į savo draudimo bendrovę su prašymu tuo metu atleisti Jus nuo draudimo įmokų mokėjimo ir taip išvengti leidimo dalyvauti viešajame eisme sustabdymo.

Naudodami nedraustą transporto priemonę rizikuojate, kad išmokėjus išmoką nukentėjusiajam už Jūsų sukeltą eismo įvykį turėsite atlyginti žalą Biurui savo lėšomis, o jų neturint – padengti žalą asmeniniu turtu.

Vairuojant nedraustą transporto priemonę visuomet yra tikimybė būti už tai nubaustam. Bauda už tokį pažeidimą svyruoja nuo 50 Eur iki 100 Eur. Atsakingiems už sutarties sudarymą (t.y. transporto priemonės savininkams) fiziniams asmenims numatyta bauda nuo 60 Eur iki 120 Eur, juridinių asmenų vadovams ar kt. atsakingiems asmenims – nuo 120 Eur iki 240 Eur (plačiau žr. Administracinių nusižengimų kodekso 414 str.)

Privalomojo draudimo kontrolė vykdoma ne tik sustabdžius policijos pareigūnams, bet ir įvairiomis techninėmis priemonėmis. Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, kasmet užfiksuojama virš 20 tūkst. tokių pažeidimų.

Patariame: prieš išvažiuojant į kelią, įsitikinkite ar Jūsų naudojama transporto priemonė yra apdrausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Jei ne – nerizikuokite ir kuo skubiau apsidrauskite.

Tai padaryti galite bet kurioje Jūsų pasirinktoje draudimo bendrovėje, vykdančioje transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo veiklą Lietuvoje, kurių sąrašą rasite čia.