Dar neapsidraudusiems
Atsiųsti

Lietuvoje naudojamos transporto priemonės turi būti apdraustos privalomuoju transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimu.

Valstybės įmonės „REGITRA“ 2023 m. vasario 28 d. duomenimis, Lietuvoje yra įregistruota beveik 2,17 mln. kelių transporto priemonių. Iš jų privalomuoju transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimu draudžiama apie 1,73 mln. – tai yra net 20% VĮ „Regitra“ įregistruotų transporto priemonių nėra apdraustos privalomuoju draudimu.

Tęsinys po grafiku

Svarbu: nustačius, kad transporto priemonė neapdrausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, sustabdomas jos leidimas dalyvauti viešajame eisme. Draudimo dalyvauti viešajame eisme metu tokių transporto priemonių valstybinio registracijos numerio ženklai laikomi negaliojančiais.

Jei ilgiau kaip mėnesį ketinate nenaudoti transporto priemonės (pavyzdžiui, motociklu nevažinėti šaltuoju metų laiku), galite kreiptis į savo draudimo bendrovę su prašymu tuo metu atleisti Jus nuo draudimo įmokų mokėjimo ir taip išvengti leidimo dalyvauti viešajame eisme sustabdymo.

Naudodami nedraustą transporto priemonę rizikuojate, kad išmokėjus išmoką už Jūsų sukeltą eismo įvykį, turėsite atlyginti žalą Biurui savo lėšomis, o jų neturint – padengti žalą asmeniniu turtu.

Vairuojant nedraustą transporto priemonę visuomet yra tikimybė būti už tai nubaustam bauda nuo 50 Eur iki 100 Eur. Atsakingiems už sutarties sudarymą (t.y. transporto priemonės savininkams) fiziniams asmenis numatyta bauda nuo 60 Eur iki 120 Eur, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 Eur iki 240 Eur.

Privalomojo draudimo kontrolė vykdoma ne tik sustabdžius policijos pareigūnams, bet ir įvairiomis techninėmis priemonėmis. Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, kasmet užfiksuojama virš 20 tūkst. tokių pažeidimų.  

Patariame: prieš išvažiuodami į kelią, įsitikinkite ar Jūsų naudojama transporto priemonė yra apdrausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Jei ne – nerizikuokite ir kuo skubiau apsidrauskite.

Tai padaryti galite bet kurioje Jūsų pasirinktoje draudimo bendrovėje, vykdančioje transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo veiklą Lietuvoje, kurių sąrašą rasite čia.