Suspenduojama Irano narystė žaliosios kortelės sistemoje

Nuo 2024 m. sausio 1 d. suspenduojama Irano narystė žaliosios kortelės sistemoje: žaliųjų kortelių, galiojančių Irane ilgiau nei iki 2023 m. gruodžio 31 d., nebeliks.

Ne tiek seniai, priėmus sprendimą suspenduoti Rusijos ir Baltarusijos narystę žaliosios kortelės sistemoje, šiose šalyse jau kurį laiką nebegalioja kitų žaliosios kortelės sistemos valstybių draudimo bendrovių išduotos žaliosios kortelės. Atitinkamai ir Rusijos bei Baltarusijos draudimo bendrovių išduotos žaliosios kortelės nebegalioja Lietuvoje ir kitose žaliosios kortelės sistemos valstybėse.

Nuo 2024 m. sausio 1 d. neapibrėžtam laikotarpiui suspenduojama ir Irano biuro narystė žaliosios kortelės sistemoje. Tai reiškia, kad Irane negalės galioti Lietuvos ar kitų žaliosios kortelės sistemos valstybių draudimo bendrovių išduotos žaliosios kortelės, kurių galiojimo pabaigos data bus vėlesnė už 2023 m. gruodžio 31 d.

Svarbu žinoti, kad kaip ir Rusijos bei Baltarusijos atveju, išvykti į Iraną nuo 2024 m. sausio 1 d., bus galima įsigijus tik šioje šalyje galiojantį pasienio draudimo polisą.