Žaliųjų kortelių galiojimas Baltarusijos ir Rusijos teritorijoje

Žaliųjų kortelių galiojimas Baltarusijos ir Rusijos teritorijoje: nebelieka šiose valstybėse galiojančių žaliųjų kortelių

Nuo 2023 m. birželio 1 d., nutrūkus atitinkamoms sutartims su Rusija bei Baltarusija, mūsų šalies ir kitų Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių draudikų išduotos žaliosios kortelės nebegalioja Rusijos ir Baltarusijos teritorijoje, o Lietuvoje ir kitose EEE valstybėse nebegalioja Rusijos bei Baltarusijos draudimo bendrovių išduotos žaliosios kortelės.

Svarbu žinoti, kad šie sprendimai neužkerta kelio EEE transporto priemonėmis vykti į Baltarusiją ar Rusiją, o taip pat ir Rusijoje ar Baltarusijoje registruotomis transporto priemonėmis atvykti į Lietuvą ar kitas EEE valstybes. Išvykstantiems į Rusiją, pasienyje reikia įsigyti šioje šalyje galiojantį vietinį civilinės atsakomybės draudimą (draudimo dokumentų pardavimo vietos veikia 24 val. per parą 500 m. spinduliu nuo pasienio kontrolės punktų), o į Baltarusiją – sudaryti pasienio draudimo sutartį arba įsigyti šioje šalyje galiojantį vietinį civilinės atsakomybės draudimą (draudimo dokumentų platinimo vietas galima rasti kiekviename pasienio kontrolės punkte). Atvykstantiems iš Rusijos ar Baltarusijos į Lietuvą, pagrindiniuose transporto priemonių pasienio kontrolės punktuose galima įsigyti lietuvišką pasienio draudimo liudijimą, galiojantį visose EEE valstybėse ir Šveicarijoje.

Priėmus sprendimą nuo 2023 m. birželio 30 d. suspenduoti Rusijos ir Baltarusijos narystę žaliosios kortelės sistemoje, šių šalių draudimo bendrovių išduotos žaliosios kortelės nebegalioja ir visose kitose žaliosios kortelės sistemos valstybėse. Atitinkamai, nuo nurodytos datos Rusijos ir Baltarusijos teritorijoje nebegalioja visų kitų žaliosios kortelės sistemos valstybių draudimo bendrovių išduotos žaliosios kortelės. Transporto priemonių judėjimas tarp šių valstybių vyksta pasienio draudimo, kurį galima įsigyti atvykstant į norimą valstybę, pagrindu.