Svarbūs pokyčiai vykstantiems į užsienį automobiliu

Nuo 2020 m. liepos 1 d. draudimo įmonių išduodamos Žaliosios korteles galės būti atspausdintos ant balto popieriaus lapo.

Keliauti po užsienį su automobiliu tapo taip įprasta, jog neretai paprasčiausiai pamirštame į kelionę pasiimti draudimo dokumentus, kurių gali prireikti. Žinoma, draudimo dokumentus galima bet kada atsispausdinti, bet didžiausia problema kildavo prireikus Žaliosios kortelės – jas išduodavo tik draudimo bendrovės ant išskirtinio žalsvos spalvos blanko.

Šios problemos nebelieka nuo 2020 m. liepos 1 d., kai draudimo įmonių išduodamas Žaliąsias korteles galima atspausdinti ant balto popieriaus lapo. Kitaip tariant, Žalioji kortelė (angl. Green Card) netenka savo išskirtinės blanko spalvos, tačiau jos formatas nesikeičia ir yra pritaikomas patogesniam spausdinimui. Taigi, sudarius privalomojo draudimo sutartį arba pametus draudimo dokumentus, nebereikia gaišti brangaus laiko ir vykti į draudimo bendrovę jų atsiimti – galima patiems be vargo juos atsispausdinti.

Kartu atkreipiame dėmesį, kad užsienio valstybėse Žalioji kortelė tikrinantiems pareigūnams turi būti pateikiama ne elektronine, bet popierine forma. Juodai balta Žalioji kortelė turi būti atspausdinta ant švaraus balto popieriaus lapo, tekstas privalo būti aiškiai įskaitomas, be dryžių ir neišteptas spausdintuvo rašalu. Kita dokumento pusė turi būti švari, tad Žalioji kortelė, atspausdinta ant švarios nebereikalingo lapo pusės, netinka – toks draudimo dokumentas gali būti pripažintas negaliojančiu.

Svarbu paminėti, jog tai nereiškia, kad nuo šiol viską reikės daryti patiems. Kaip įprastai, atsiimti draudimo dokumentus galima ir nuvykus į savo draudimo bendrovę.

Draudikų biuras kartu su Lietuvos draudimo bendrovėmis nuolat stengiasi neatsilikti nuo naujovių, jas pritaikyti ir taip palengvinti gyvenimą vairuotojams. Kai viskas tampa skaitmenizuota ir vis labiau perkeliama į mūsų išmaniuosius įrenginius, kaip nepamesti galvos ir nepamiršti, kad draudimo dokumentų galiojimas baigiasi? Tokią informaciją visuomet galite pasitikrinti savo DRAUDIMOIVYKIAI.LT paskyroje, kurioje taip pat galite nusistatyti priminimus apie draudimo dokumentų galiojimo pabaigą, peržiūrėti savo eismo įvykių istoriją, bei, netikėtai prireikus, greitai ir patogiai užpildyti eismo įvykio deklaraciją elektroniniu būdu – pakanka tiesiog mobiliojo telefono naršyklėje nurodyti DRAUDIMOIVYKIAI.LT.