Žoliapjovių ir didžiosios dalies paspirtukų drausti nereikia

2023 m. gruodžio 23 d. įsigaliojus naujos redakcijos Lietuvos Respublikos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymui, išplėstas draustinų transporto priemonių ratas. Kokias, iki šiol nedraudžiamas, transporto priemones turėsime drausti?

Pirmiausia atsakykime į daug dėmesio sulaukusį žoliapjovių draudimo klausimą. Jokia žoliapjovė – robotas ar rankomis stumiama žoliapjovė neturi būti draudžiama privalomuoju draudimu, kadangi tai nėra transporto priemonė, kuri atlieka transporto priemonės funkciją, t. y. kurioje žmogus gali sėdėti, ją valdyti arba vairuoti ir pan. Kalbant apie sodo traktoriukus, skirtus prižiūrėti nedidelius plotus aplink namą, – jie taip pat nepatenka į draustinų transporto priemonių sąrašą, kadangi jų techninės charakteristikos neatitinka įstatyme nustatytų kriterijų. Ir tik traktoriai, skirti prižiūrėti didelius plotus, parkus, išvystantys didesnį kaip 14 km/h per valandą greitį, turi būti draudžiami transporto priemonių valdytojų privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.

Kitas aktualus klausimas – privalomasis paspirtukų draudimas. Didžioji dauguma paspirtukų pagal technines charakteristikas neatitinka įstatyme nustatytų kriterijų, todėl neturi būti draudžiami. Tik galingieji paspirtukai, kurių didžiausias projektinis greitis yra daugiau kaip 25 km/h arba kurių didžiausias grynasis svoris – daugiau kaip 25 kg, o didžiausias projektinis greitis – daugiau kaip 14 km/h, turi būti draudžiami, tačiau jų nėra daug.

Plačiau šia tema – LNK reportažas.